Powered by Smartsupp

O kvalite matracov

O matracoch a ich správnom výbere

Zobúdzajte sa ráno svieži, plní fyzickej a duševnej energie. Na to potrebujete aj dobrý matrac. Ponúkame vám zopár stručných rád, ako si z našej ponuky vybrať pre vás ten najvhodnejší.

Matrac, ako aj iné veci, je potrebné meniť:

1. Z dôvodu obmedzenej životnosti.
Časom už nemusí plniť požadované funkcie, matrac sa preleží alebo stratí svoju pôvodnú
tvrdosť.

2. Z hygienického hľadiska.

Typ

Ak ste boli s matracom spokojní, uprednostnite pri svojom výbere matrac podobného typu. Ak ste so svojím starým matracom neboli spokojní, vyberajte iný typ. Akýkoľvek matrac vám môže časom prestať vyhovovať z dôvodu zmeny polohy počas spánku, prípadne iných zmien.

Na čo sa zamerať

Pri výbere matraca sa zamerajte na jeho tvrdosť a na to, ci preferujete skôr penový alebo pružinový/taštičkový typ. Je v tom obrovský rozdiel. Napríklad v ubytovacích zariadeniach nájdete skôr pružinové matrace, ktoré sú citeľne hojdavejšie.

Rošt

Dôležitá je kombinácia matraca so správnym roštom. S penovými matracmi si rozumejú rošty z pružných lamiel a k pružinovým matracom patria pevné latové rošty. Či už máte starú posteľ, alebo kupujete novú, stále myslite na to, aký typ matraca chcete a radšej vymeňte rošt ako matrac. Toto je najčastejšia chyba.

Tvrdosť

Tvrdosť matraca patrí medzi najdôležitejšie kritériá správneho výberu. Z akých materiálov je matrac vyrobený, je až druhoradé. To znamená, že najdrahší matrac ešte nie je zárukou kvalitného spánku. Ak väčšinu noci prespíte na chrbte alebo bruchu, preferujte tvrdší matrac a naopak, pre spánok na boku je vhodnejší mäkší matrac. Deti potrebujú na zdravý rast pevnejší matrac so strednou tvrdosťou a pre staršie ročníky sú vhodnejšie mäkšie a elastickejšie matrace. Častým problémom zdravotných ťažkostí napr. s krčnou chrbticou je zlý vyber vankúša a hlavne jeho výška. Preto myslite na to, že nie všetko závisí len od typu matraca. Naše matrace sú rozdelené podľa piatich stupňov tvrdosti. Od najmäkších (1. stupeň) až po najtvrdšie (5. stupeň). Matrace navrhujeme a vyrábame s rozdielnou tvrdosťou na jednotlivých stranách, aby ste si časom, ak to bude potrebné, mohli otočiť matrac na inú tvrdosť.

Veľkosť

Častejšie sa odporúča výber dvoch samostatných matracov namiesto jedného veľkého z dôvodu váhového rozdielu osôb ležiacich na posteli, diskomfortu druhého alebo ak jeden z partnerov má nepokojný spánok. Veľký a kvalitný matrac je aj pomerne ťažký, takže pri jeho otáčaní môžete mat problém. Nevýhodou výberu dvoch matracov je medzera medzi nimi, no ich správny rozmer a spoločná plachta tento hendikep eliminujú na minimum.

Starostlivosť

O matrace sa treba aj náležite starať. Dbajte na to, aby ste aspoň raz za 3 mesiace matrac otočili. Vyhnite sa dlhému sedeniu na matraci, ktoré veľmi zaťažuje malú plochu a daná časť sa môže oslabiť. Naše matrace majú odzipsovateľný poťah a dajú sa jednoducho vyprať. Tiež odporúčame používať chránič, ktorý matrac ochráni pred znečistením, udrží v suchu a zabezpečí jeho dlhú životnosť.

Materiál

V neposlednom rade sa zamerajte na zloženie matraca, lebo práve kvalitnejšie materiály vám predlžia jeho správnu funkčnosť. Ceny matracov rastú priamo úmerne zo širokou škálou používaných materiálov, ktoré menia ortopedické vlastnosti matracov spolu s ich celkovou konštrukciou. Dôležité je povedať, že pri výrobe matracov kladieme veľký dôraz na kvalitu používaných materiálov, a preto spolupracujeme výhradne s európskymi renomovanými dodávateľmi. Pri výbere správneho matraca z hľadiska materiálového zloženia vám pomôže grafické zobrazenie použitých materiálov spolu s potrebnou špecifikáciou, ktoré nájdete pri popise každého matraca.

Rozmery

Matrace vyrábame vo všetkých typizovaných aj atypických rozmeroch. Ceny platia pre matrace všetkých rozmerov do veľkosti 200 x 90 cm. Akékoľvek väčšie rozmery sú s príplatkom 10 % za každých začatých 10 cm šírky alebo dĺžky matraca. Dvojnásobné ceny platia pre rozmery so šírkou 140 – 180 cm a dĺžkou do 200 cm. Iné väčšie rozmery sú za príplatok 10 % za 10 cm.

Nákupný košík
Začnite písať názov produktu, ktorý hľadáte.
Feedback
Ohodnoťte svoju skúsenosť s e-shopom SPIMSI, produktami alebo zákazníckym servisom SPIMSI.
Popíšte nám prosím detaily v čom presnejšie ste boli spokojní alebo nespokojní. (nepovinný údaj)
Zadajte nám prosím váš e-mail, v prípade riešenia problému vás radi budeme kontaktovať. (nepovinný údaj)